OKLA – warto w nich inwestować

Lekkoatleci OKLA Ostrołęka w sezonie 2014 roku wystartowali w sumie w ponad trzydziestu imprezach, w tym aż dziesięciu rangi Mistrzostw Polski. Najbardziej wartościowe wyniki na swoim koncie zapisał Paweł Polakowski, który w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale wywalczył srebrny medal w biegu na 1500 metrów z czasem 3:57,25.

W klubie OKLA utalentowanej młodzieży nie brakuje

W klubie OKLA utalentowanej młodzieży nie brakuje

Dla podopiecznego trenera Krzysztofa Tyszki pechowe okazały się Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu na otwartym stadionie. Reprezentant OKLA Ostrołęka zapisał na swoim koncie kolejne świetne wyniki, ale uplasował się tuż za podium. W biegu na 3000 metrów z wynikiem 8:26,26 uplasował się na czwartej lokacie. Z kolei na 1500 metrów uzyskał wynik 3:55,04, który dał piąte miejsce. W obu biegach do podium zabrakło naprawdę niewiele. W 2014 roku na konto Pawła Polakowskiego trzeba zapisać jeszcze medale wywalczone w Mistrzostwach Polski LZS. W tej imprezie Paweł Polakowski wywalczył złoty medal na dystansie 1500 m z czasem 3:58,72 i brązowy na dystansie 3000 m z wynikiem 8:46,95.
W 2014 udanie, ale poniżej oczekiwań wypadła z pewnością Magdalena Żebrowska. W Mistrzostwach Polski LZS wywalczyła srebrny medal z wynikiem 5,81 m. W Halowych Mistrzostwach Polski w Spale zanotowała jednak zdecydowanie słabszy wynik 5,61 m, który dał jej dopiero szóstą lokatę. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego również na otwartym stadionie nie potrafiła zaprezentować pełni swoich umiejętności. W Mistrzostwach Polski w Toruniu z wynikiem 5,60 m zajęła piąte miejsce.
Bez medalowych pozycji, ale na punktowanych miejscach nasi młodsi zawodnicy kończyli rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu. Podopieczna trener Marianny Pędzich Weronika Dworecka w biegu na 800 metrów uzyskała czas 2:14,87, ustanawiając nie tylko rekord życiowy, ale również rekord klubu. Niezwykle utalentowana zawodniczka OKLA uplasowała się na dziewiątej pozycji, ale zajęła również siódmą pozycję wraz z koleżankami z sztafecie 4 x 400 metrów. Ostrołęczanki w składzie: Weronika Dworecka, Aleksandra Gruz, Natalia Nowak i Klaudia Borkowska przekroczyły linię mety czasem 4:02,73. W zawodach punktowali indywidualnie jeszcze m.in. Aleksandra Gruz, Klaudia Borkowska, czy też Mateusz Boruch.
Startem, który przeszedł do historii klubu były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Podczas imprezy rozgrywanej w stolicy kraju ostrołęccy lekkoatleci zapisali na swoim koncie grad rekordów życiowych, wywalczyli siedem medalowych pozycji i zapisali na swoim koncie 31,5 pkt do ogólnopolskiej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.
– Ten start przeszedł do historii naszego klubu – podkreśla sekretarz OKLA Marek Kwiatkowski. – Nie mieliśmy jeszcze tak dobrych startów młodzików i to napawa nas dużym optymizmem przed kolejnym sezonem 2015.
Z zawodów ze złotym medalem powróciła Wiktoria Pławska, która okazała się zdecydowanie najlepsza w konkursie pchnięcia kulą. Podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów uzyskała wynik 12,44 m (kula 3 kg). Ze srebrem z zawodów powróciła z kolei Dominka Sęk w rzucie młotem (3 kg). Srebrny medal dała jej próba na odległość 24,38 m. Z zawodów OKLA wrócił również z pięcioma brązowymi medalami, po które sięgnęli: Albin Zapadka w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 12,55 m, Aleksandra Olewiecka w skoku w dal – 4,67 m i sprincie na 100 metrów – 12,99 s, Patryk Bednarczyk – rzut dyskiem (1 kg) – 41,22 m oraz Patryk Werbanowski w sprincie na 100 metrów – 11,91 s. Tuż za podium uplasowali się Natalia Leleń w rzucie młotem (3 kg) – 20,32 m oraz Damian Niedźwiecki w rzucie oszczepem (600 g) – 41,32 m.
Bardzo dobre starty młodzików zaowocowały awansem do finałowych zawodów Mistrzostw Polski Młodzików dwójki z nich. W Zielonej Górze Wiktoria Pławska w pchnięciu kulą, z wynikiem 11,51 m uplasowała się na siódmej pozycji. Aleksandra Olewiecka została sklasyfikowana na dziewiętnastej lokacie w sprincie na 100 metrów z czasem 12,99 m.
W klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2014 roku najwięcej punktów dla OKLA wywalczył Paweł Polakowski – 25 pkt. Kolejnymi punktującymi reprezentantami byli: Weronika Dworecka – 9, Magdalena Żebrowska – 8, Natalia Nowak – 8, Bartosz Kurzych – 8, Aleksandra Gruz – 7, Klaudia Borkowska – 4, Mateusz Boruch – 4, Aleksandra Olewiecka – 4, Weronika Pławska – 3, Dominika Sęk – 3, Patryk Bednarczyk – 3, Patryk Werbanowski – 3, Wiktoria Orzoł – 2, Wioleta Głażewska – 2, Kinga Abramczyk – 2, Dariusz Głażewski – 2, Albin Zapadka – 2, Karol Lubiejewski – 1,5, Oskar Żebrowski – 1,5, Dominik Grochowski – 1,5, Magdalena Olszewska – 1, Kinga Kołodziej – 1, Natalia Leleń – 1, Sebastian Tyszka – 1, Damian Niedźwiecki – 1, Arkadiusz Szlązak – 0,5. Łącznie klub zdobył 113 punktów, o 43,5 pkt więcej niż w roku 2013.