Pływacy przywieźli medale z Krainy Wielkich Jezior [ZDJĘCIA]

Najmłodsi ostrołęccy pływacy i pływaczki rywalizowali w miniony weekend 8-9 kwietnia w Giżycku na XIV Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka.

Z niesamowitymi życiówkami Squatina Ostrołęka zdobyła dwa puchary w klasyfikacji końcowej oraz 20 medali.

W mityngu udział wzięli:

• 8 letnia Paulinka Bieżuńska zdobywczyni pucharu,  tytułu najlepszej zawodniczki w swojej kategorii wiekowej i 4 medali 3 złotych i srebrnego w konkurencjach, 100 dow, 50 klasyk, 100 klasyk i 50 dow.

W kategorii 9-latków medale zdobywały:

• Maja Barańska zdobywczyni złotego medalu na 100 m klasykiem.
  • Blanka Mulewska zdobywczyni dwóch medali srebrnego i brązowego na dystansach 50 klasyk, 100 dow.

W kategorii 10-latków medale zdobywali:

• Maja Wołosz na 100 klasykiem brązowy medal, a także trzykrotnie znakomite 4 miejsca tuż za podium.
  • Jakub Bieżuński na 50 klasycznym i 50 motylkowym zdobył dwa srebrne medale i brązowy na 100 klasykiem oraz dobre 4 miejsce na 100zm.

Medaliści w kategorii 11-latków:

• Weronika Jankowska zdobyła złoty na 50 klasykiem, srebrny na 100 i 200 klasycznym.
  • Kamil Szporak zdobywca pucharu za drugie miejsce w klasyfikacji końcowej, zdobył 4 złote medale w konkurencjach 100 zmiennym, 50,100,200 klasycznym.

Udział w zawodach wzięli również: 9-letnia Kornelia Rusiłowicz, 9-letni Alan Świderek i 11-letnia Patrycja Marcińczyk którzy zajmowali dalsze pozycje ale również z bardzo dobrymi rekordami życiowymi.

Informację nadesłała Maja Bieżuńska. Dziękujemy.

Autorzy publikujący w serwisie Rozmaitosci.com korzystają z prawa do wolności wypowiedzi i swobody wyrażania opinii a także prawa do krytyki. Publikowane artykuły zawierają osobiste poglądy autorów, które w wielu przypadkach nie są tożsame ani nawet zbieżne z poglądami wydawcy.