Medalowe starty Squatiny. Podsumowanie pierwszej części sezonu

Bardzo udane występy w czerwcu mają za sobą młodzi pływacy KS OSP Squatina prowadzeni przez Maję i Leszka Bieżuńskich. Wystartowali w trzech imprezach. Oto ich wyniki:

02.06-03.06.2017 Mistrzostwa Warszawy Park Wodny Warszawianka basen 50-metrowy. Wystartowała 3 osobowa reprezentacja w składzie: Blanka Mulewska, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński. Dorobek Squatiny to 9 medali, trzy 4 miejsca i nowe rekordy życiowe.

Kamil Szporak został Mistrzem Warszawy zdobywając 6 medali w 6 startach. 100 grzbietowy – srebrny medal, 50 klasyczny – srebrny medal, 100 klasyczny – zloty medal i tytuł Mistrza Warszawy, 200 klasyczny – brązowy medal, 50 motylkowy-srebrny medal, 200 zmienny -srebrny medal.

Jakub Bieżuński został Mistrzem Warszawy zdobywając 3 medale.50 motylkowy- brązowy medal, 200 klasyczny- brązowy medal, 200 zmienny- zloty medal i tytuł Mistrza Warszawy. 100 grzbietowy- 4 miejsce, 100 klasyczny- 4 miejsce, 50 klasyczny- 6 miejsce.

Blanka Mulewska zajęła 4 miejsce – 50 klasycznym, 7 miejsce- 50 dowolnym.

10.06.2017 Warszawa, Wielki Finał największych Ogólnopolskich Zawodów pływackich dla dzieci z cyklu ,,Od młodzika do olimpijczyka” na pływalni 50-metrowej. Do finału zakwalifikowała się 5 osobowa drużyna Squatiny. Blanka Mulewska, Kornelia Rusiłowicz, Weronika Jankowska, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński. Medale zdobyli:

Blanka Mulewska brązowy medal – 50 metrów stylem klasycznym.

Kamil Szporak srebrny medal – 100 metrów stylem klasycznym.

18.06.2017 Mistrzostwa Dzieci i Młodzików w Mławie. 9 osobowa reprezentacja klubu wystartowała w zawodach. Maja Barańska, Blanka Mulewska, Weronika Jankowska, Patrycja Marcińczyk, Paulina Bieżuńska, Alan Świderek, Maciej Romanowski, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński. Medale zdobywali:

Weronika Jankowska zdobyła 3 srebrne medale na dystansach: 100 klasyczny, 100 dowolny, 50 klasyczny.

Patrycja Marcińczyk zdobyła srebrny medal na 200 dowolnym.

Maciej Romanowski zdobył brązowy medal na 50 motylkowym.

Kamil Szporak zdobył trzy złote medale na dystansach: 100 klasyczny, 50 klasyczny, 50 motylkowy oraz puchar za 3 miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2006 chłopców.

Jakub Bieżuński zdobył 2 medale, brązowy – 100 klasycznym i zloty – 50 klasyczny.

W Mławie wystartowały dwie sztafety mieszane na dystansie 4×50 zmiennym. Sztafeta z rocznika 2008 i młodsi w składzie: Blanka Mulewska, Maja Barańska, Paulina Bieżuńska, Alan Świderek zajęła 5 miejsce. Sztafeta z rocznika 2006 w składzie: Patrycja Marcińczyk, Kamil Szporak, Maciej Romanowski, Jakub Bieżuński była tuż za podium zajmując 4 miejsce.

W pierwszej części sezonu pływackiego klub wystartował w 11 imprezach rangi: Okręgowej, Ogólnopolskiej i Pucharze Polski zdobywając łącznie 74 medale. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.