Konkurs poetycki o komunikacji miejskiej

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 11 WRZEŚNIA.

 

 Podróżowanie po Ostrołęce miejskim autobusem to istna poezja. A czekanie na przystanku to temat na poemat. Kto uważa inaczej, nie dostanie pieniędzy i nie ma szans na nagrodę.

Bo MZK w Ostrołęce ogłosił konkurs poetycki. Nazywa się „Przystanek poezja”. „Napisz wiersz/fraszkę/anegdotę, nawiązujące w swej treści do komunikacji miejskiej” – zachęcają organizatorzy. Dzieci mogą wygrać playstation czwórkę, a młodzież nawet deskorolkę elektryczną. Są też przewidziane nagrody II i III stopnia po 300 i 500 zł.

Cieszy, że fascynacja poezją kwitnie w Ostrołęce nie tylko w bibliotece. Teraz kwitnie również w MZK, a od lat kwitnie w Ostrołęckim Centrum Kultury, które cykle swoich imprez nazywa rymowanymi frazami. bardzo konsekwentnie, bo zawsze jest to podmiot plus jakiś okolicznik w formie wyrażenia przyimkowego i zawsze żeński rym. „Godziny dla rodziny”, „Nastroje we dwoje”, a ostatnio „Kulturalnie przy fontannie”. Widać jednak postęp, bo trzecia, najmłodsza nazwa cyklu imprez, z odróżnieniu od dwóch wcześniejszych, opisana jest rymem lekko niedokładnym.

Wyniki, konkursu poetyckiego MZK zostaną ogłoszone 22 września, w „Dniu bez samochodu”, który stał się okazją, aby miejski przewoźnik zaprezentował swoim pasażerom artystyczny program.

Pasażerowie, do piór!

Dzieciństwo i młodość z czasem przeminą

Wieczny jest za to solaris urbino

Autorzy publikujący w serwisie Rozmaitosci.com korzystają z prawa do wolności wypowiedzi i swobody wyrażania opinii a także prawa do krytyki. Publikowane artykuły zawierają osobiste poglądy autorów, które w wielu przypadkach nie są tożsame ani nawet zbieżne z poglądami wydawcy.

podobne wiadomości

Tagi

Podziel się